Despre ridealongs

Locked
Anastasia_Schofield
Chief of Police
Chief of Police
Posts: 48
Joined: September 9th, 2019, 7:21 pm
Număr insignă: 1002
Nume forum: Michael
Assignment: Office of the Chief
Contact:

Despre ridealongs

Post by Anastasia_Schofield »

-
Image

LOS SANTOS POLICE DEPARTMENT
Informații privind ridealongs

  • ARTICOLUL 1: INFORMAȚII PRELIMINARE

    Anual, Los Santos Police Department primește mii de cereri în vederea desfășurării unui ride-along alături de un ofițer de poliție aflat în patrulă. Din nefericire, date fiind resursele limitate de personal, departamentul trebuie să prioritizeze cererile pe care le aprobă. Scopul general al unui ride-along este să educe publicul și să faciliteze linii de comunicare pentru comunitate, găzduind astfel un mediu de încredere și respect reciproc.

    Departamentul va încerca să admită cererile pentru ride-along primite din partea membrilor comunității și altor agenții de aplicare a legii în limita posibilităților.

    Cei interesați de efectuarea unui ride-along cu un ofițer de poliție ar trebui:
    • să viziteze oricare dintre secțiile de poliție comunitare, și să ceară o audiență către Watch Commander în vederea desfășurării unui ride-along:
      • Secția centrală de poliție, aflată la adresa 1 Police Plaza, Pershing Square.
      • *Secția de poliție 1, aflată la adresa 9 Olympic Boulevard, Marina;
      • Secția de poliție 2, aflată la adresa 16 Santa Monica Boulevard, East Beach;
      * Secția de poliție 1, 9 Olympic Boulevard, Los Santos, San Andreas se află în renovări.
    • alternativ, să solicite telefonic prin linia de non-urgențe Los Santos Police (#3-1-1) o astfel de audiență;
    • alternativ, să contacteze în scris conducerea secției în cadrul căreia dorește să desfășoare respectivul ride-along:
      • Personalul aflat la conducerea secției centrale - Pershing Square: ACCESS
      • Personalul aflat la conducerea secției 1 - West Los Santos: ACCESS
      • Personalul aflat la conducerea secției 2 - East Santa Monica: ACCESS
    Notă: Cererile de ride-along în vederea obținerii de informații pentru articole de presă, cât și toate solicitările de natură media trebuie îndreptate și coordonate cu conducerea Media Relations Division: ACCESS.

    În baza cererii exprimate pentru desfășurarea unui ride-along, Watch Commander-ul va analiza situația curentă din teren și, în baza unui număr complex de factori, poate aproba sau respinge această cerere. În cazul în care situația curentă din teren și factorii luați în considerare sunt favorabile, aprobarea cererii se va face numai în baza unei verificări a cazierului și semnarea unui angajament.

    Notă: Recruit Officers pot solicita desfășurarea unui ride-along fără aprobare prealabilă.
    Notă: Participanții nu vor fi duși către scene cu potențial crescut de escaladare. În anumite circumstanțe, ofițerul de poliție atribuit poate decide să suspende temporar desfășurarea unui ride-along până la încheierea unei situații active periculoase.

  • ARTICOLUL 2: CONDIȚII DE ELIGIBILITATE
    • Solicitantul trebuie să aibă vârsta minimă de 18 ani împlinită la momentul solicitării.
    • Solicitantul trebuie să aibă cazierul curat. (Aici nu intră amenzile primite în trafic și contravențiile non-violente)
    • Solicitantul trebuie să poarte îmbrăcăminte formală sau smart casual.
    • Datorită potențialului de escaladare a activităților polițienești până la un nivel periculos, toți participanții trebuie să se conforme recomandărilor și instrucțiunilor oferite de către ofițerul de poliție atribuit.
    • Solicitantul trebuie să fie de acord cu păstrarea confidențialității persoanelor implicate în situațiile polițienești, a declarațiilor și probelor întâlnite pe parcursul respectivului ride-along.
    • Solicitantul trebuie să fie de acord că utilizarea dispozitivelor de înregistrare audio-video sunt permise numai cu aprobare prealabilă din partea unui Watch Commander sau a ofițerului de poliție atribuit.
    • Alte condiții de eligibilitate pot fi aplicate, după caz, la discreția fiecărui Watch Commander.

  • ARTICOLUL 3: ANGAJAMENT
(( Următorul angajament este acordat și semnat de către fiecare caracter, la fiecare început de ride-along.
Nici un ride-along nu se poate desfășura din punct de vedere IC fără semnarea în prealabil a acestui angajament. ))
  • ANGAJAMENT
    • Din dorința de a primi permisiunea de participare în programul de ride-along al Los Santos Police Department, prin prezenta scutesc, renunț și mă angajez de bună voie să nu atrag în justiție Los Santos Police Department, ofițerii de poliție, agenții sau personalul contractual de orice răspundere, pretenții, solicitări, acțiuni și cauzalități care decurg din urma, or sunt legate de orice fel de, pierdere, daune sau vătămări, inclusiv deces, asupra propriei persoane sau proprietăți aflate în posesia sau gestiunea proprie, pe întreaga durată de participare în cadrul programului de ride-along, indiferent dacă o astfel de pierdere, daună sau vătămare este cauzată de personalul Los Santos Police department sau ca urmare a unui delict, contract, sau orice altceva în limita legii.
    • Sunt conștient în totalitate cu privire la riscurile și pericolele pe care activitatea Los Santos Police Department o implică și sunt conștient că aceste activități cuprind riscul de accidentare și chiar deces. Ținând cont de acestea, mă angajez de bună voie să particip în cadrul acestor activități, cunoscând faptul că acestea activități pot atrage pericole asupra propriei persoane și proprietăților aflate în posesia sau gestiunea mea. Înțeleg faptul că participarea mea în cadrul acestor activități nu este indispensabilă pentru Los Santos Police Department. Îmi asum de bună voie întreaga responsabilitate pentru orice risc de pierdere, distrugere a proprietății, or accidentare personală, inclusiv deces, care poate surveni asupra mea, și pentru orice pierdere sau vătămare a unei proprietăți aflate în posesia sau gestiunea mea, rezultată din participarea mea în astfel de activități, fie cauzate din neglijență sau alte motive, în limita legii.
    • Este dorința mea expresă ca acest angajament să îi atragă în răspundere pe membrii familiei mele și a soției mele, dacă sunt în viață, cât și pe moștenitori, cesionari și reprezentanții legali, dacă sunt decedat, și să fie considerat ca fiind o scutire, renunțare și angajament de a nu atrage în justiție personalul Los Santos Police Department. Sunt de acord în totalitate că prezentul angajament trebuie interpretat în concordanță cu legile Statului San Andreas. Orice parte considerată nelegală sau neaplicabilă legal din cadrul acestui document este separabilă și trebuie eliminată fără nici un efect asupra aplicabilității prevederilor rămase.
    • Prin semnarea acestui angajament, declar faptul că am citit, înțeles și luat la cunoștință acest angajament și că semnez de bună voie și din proprie inițiativă. Nici o reprezentare orală, declarație sau stimulent nu au fost făcute, cu excepția celor prevăzute în acest document. Am cel puțin optsprezece (18) ani și sunt competent atât din punct de vedere fizic, cât și mental, să particip la acest program, să citesc, înțeleg și semnez întreaga documentație solicitată de către Los Santos Police Department în vederea desfășurării sesiunii de ride-along.
    • Certific faptul că toate declarațiile cuprinse în acest angajament sunt veridice și complete. Înțeleg că orice discrepanțe, denaturări, omisiuni, și/sau falsuri în declarații vor atrage descalificarea din program și/sau sancționarea conform Codului Penal.
    • Nume și prenume:
    • Semnătura:
    • Data: ZZ/LLL/AAAA


Locked